99 oyunun cevaplarını ararken internette araştırmadığım konu kalmıyor. Bir koleksiyon çeşidi 99 oyunu ile ilgili soru geldiği zaman herkes gibi benimde aklıma pul ve para koleksiyonu gelmişti. Zaman içerisinde belleğimi biraz zorlamaya başladığım zaman eski zamanlarda renkli peçete koleksiyonunun yapıldığını hatırladım. Her ne kadar bilindik koleksiyon isimleri çıksa da saat koleksiyonunu bilemediğim için internette basit bir araştırma yaptım. Çok uzatmadan cevaplara geleyim.

bir-koleksiyon-cesidi

Bir Koleksiyon Çeşidi 99 Oyunu

  • Pul %34
  • Para %27
  • Saat %22
  • Peçete %9
  • Araba %7

Bunlar arasında hepsini bildim. Aslına bakarsanız saat koleksiyonu uzunca bir süre benim aklıma gelmedi. Bunun için internette koleksiyon yapan kişilerin maceralarını anlatan bir yazı okudum. Daha sonrasında o yazının yönlendirdiği bir belgesel izledim. O kadar ilginç koleksiyonlar var ki bunlar arasında en çok dikkatimi ünlülerin saçlarının koleksiyonunu yapan adam çekti.

Fırsatınız varsa koleksiyonerler isimli belgeseli izlemenizi tavsiye ederim. Hazır belgesel tavsiyesinde bulunmuşken, oyunların cevaplarına yorum yazmanızı da rica ediyorum. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmakta çok zorluk çektiğimi de belirtmek isterim.


admin

Site yöneticisi, oyun sever :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir