Emojiler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeyi başardı. Oyunlarda ve günlük yazışmalarda kullandığımız emojilerin evrensel duyguları anlatıyor olması da onları daha da önemli bir hale getirdi. Uzmanların yorumlarına bakılacak olursa 5 sene içerisinde sadece emojilerle anlaşmanın mümkün olacağı yeni bir dilin ortaya çıkması da mümkün gibi görünüyor.

Hiç dilini bilmediğiniz bir ülkede bir soru işareti ve çatal bıçak resmi koyarak karşınızdaki kişiye rahatlıkla restaurant tarifi sorabileceksiniz. Bunun temel nedeni de emojilerin anlatmak istedikleri duyguyu gerçek bir şekilde anlatıyor olmasından kaynaklanıyor.

Emoji Alfabesi Nedir

Son zamanlarda emojileri özellikle cep telefonu ile birlikte çok sık kullanmaya başladığımız için anlamalarını da kendimizce daha rahat bir şekilde ortaya çıkarır olduk. Uzun uzun cümlelerle anlatmanın mümkün olduğu konu başlıklarını emoji alfabesini kullanarak daha rahat bir şekilde kullanabiliyoruz. Bu iş için özel olarak üretilmiş klavyelere sahip olacağınız gibi aynı zamanda cep telefonunuza indirebileceğiniz küçük uygulamalarla da emojiler ve alfabesi hakkında bilgi sahibi olup kullanmaya başlayabiliyorsunuz.  Şimdilik aşağıda verdiğimiz başlıklar eğlencesine düşünülüyor olsa da ilerleyen dönemlerde emojilerin daha çok hayatımıza girmesi ile birlikte daha çok kullanacağımız konu başlıklarını oluşturacaktır.

  • Emojilerle dizi
  • Emojilerle şarkı
  • Emojilerle film
  • Emojilerle atasözü
  • Emojilerle duygu ve düşünce anlatma

Sizinle parça parça emojilerin anlamları üzerine konuşacağız. Emojilerin sayısı bir hayli fazla olunca bunu ayrı ayrı sayfalarda masaya yatırmaya da dikkat edeceğiz. Emojilerin güncellenmesi ve şekillerinin değiştirilmesi ile birlikte bu seçeneklerin de farklılaştığını söyleyebiliriz.

Emojilerin Anlamları

Burada emojilerin anlamları üzerine yoğunlaşacağız. Bunun için ayrı ayrı kaleme almamız gerektiğini düşündüğüm emojileri özellikle sizinle farklı başlıklar altında masaya yatıracağım. Burada emojilerin anlamları ve ne şekilde kullanılması gerektiğini de konuşacağız. Tabi ki bu konuda sizin yorum ve konularınızın da son derece önemli olduğunun altını çizmekte fayda var.

 


admin

Site yöneticisi, oyun sever :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir