22 Ocak 2019

PlayerUnknown’s Battlegrounds İncelemesi

Sponsorlu Reklamlar

Farklı bir oyun olarak öne çıktı ve bu yolda hızlı bir şekilde devam ediyor. PUBG incelemesi şu ana kadar web sitemizden yaptığımız ilk oyun incelemesi olmasının yanı sıra, başarısı ile bizi buna mecbur bıraktı diyebiliriz. Rakamlara bakacak olursak şu ana kadar piyasaya sürülen oyunlar arasında milyondan fazla satışa ulaşan ve büyük bir çoğunluğuna online olarak oynama avantajı sağlayan başka bir oyun olmadığını da belirtmek gerekiyor.

PUBG İncelemesi

Oyun an itibariyle steam üzerinden 69 tl ye alıcı bulabiliyor. Bu oldukça yüksek bir rakam olarak görünse de oyunun tadına vardığınız zaman şunu diyeceğinize emin olabilirsiniz. Aslına bakarsanız en oyunu oynadığımda tam olarak “şu ana kadar parasına değdiğine inandığım ender oyunlardan bir tanesi” demiştim.

Oyun kısa bir ön açılışının ardından cinsiyetimizi ve genel görünüm özelliklerimizi belirledikten sonra sırt çantamızla birlikte paraşütümüzün açılmasını bekler halde kendimizi buluyoruz. Oyun GTA V den sonra karşılaştığımız en büyük haritalardan bir tanesi ile karşılıyor bizi. Yani tam olarak 64 kilometre karelik bu haritaya bir anda kendimizi boşluktan bırakarak süzülmeye başlıyoruz.

Minecraftın harita modlarında olduğu gibi oyuncular çoğunlukla oyuna ilk başladıkları anda kesinlikle hiçbir silaha sahip olmuyorlar. Daha sonrasında haritada rastgele paylaştırılmış olan pek çok silahı bularak yollarına devam ediyorlar. Bu da zırh, silah, kıyafet ve benzeri donanımları alarak hayatta kalan son kişi olmak için ciddi bir mücadeleye başlıyorsunuz.

Sponsorlu Reklamlar
   

PUBG Hayatta Kalma Yolları

Gerçek anlamda imkansıza yakın bir mücadele içerisinde iyi bir bilgisayara ve donanımlara sahip olmanız gerektiği gibi hızlı bir internete ve keskin bir göze de ihtiyacınız olmaktadır. Çoğunlukla sizin dikkatinizi dağıtması muhtemel tüm ortamlardan kendinizi soyutlamanız da şart! Hal böyle olunca PUBG alemine keskin bir geçiş yapıyor ve yola bu şekilde devam ediyorsunuz.

PUBG Taktikleri

Hepsinden önemlisi oyunda iki farklı strateji belirlemeniz gerekiyor. Birincisi daha çok savaşmak üzerine kurulu olan yol diyebiliriz. Önce silahı ve diğer ekipmanları bularak düşmanının üzerine çöreklenmeni sağlayan ilk yol…

İkinci yol ise basitte olsa birkaç silaha ulaşarak pusmak üzerine kurulu olan ikinci yol, tabi ki izlenilen bu ikinci yolda önemli silah yardımlarını ve puanları geride bırakmak zorunda kalabiliyorsunuz. Sonuçta oyunda öbür tarafa yolladığınız kişi sayısınca ödüllendiriliyorsunuz. Hal böyle olunca da pubgnin albenisinin kaybolduğunu söyleyebiliriz.

Oyunda öldükten sonra aynı haritada kalmanız mümkün olmadığı için yeniden lobiye dönerek kendinize yeni bir oyun arayışına giriyorsunuz. Her ne kadar eksiklikleri olsa da oyun içerisinde silahlar gerçeğe en yakın şekilde modellenmiş o sebepten bazen doğru yere aldığınız bir kurşun bile sizi lobiye yolcu edebilir.

Herkese iyi oyunlar diliyor ve yorumlarınızı merak ediyoruz…

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz