15 Şubat 2019

The Trail Oyunu İnceleme

Sponsorlu Reklamlar

Oldukça eğlenceli ve bir o kadarda farklı bir oyun ile karşınızdayız. Aslına bakarsanız internet adresimizde oyun incelemesi olarak yazdığımız ilk oyun diyebiliriz. Biraz özel biraz da farklı bir oyun olmasını istediğimiz için bu konuda the trail oyununu özellikle ilk sıraya koymak istedik.,

The Trail Oyunu Nasıl Bir Oyun

Oyun oynanış bakımından yürüyüş yapmanız bakımından pokemon go ile benzerlik taşıyor. Ama bu oyunda pokemon go da olduğu gibi bizim yürümemize hiç gerek yok sadece karakterimizi yürütüyoruz. Bunun dışında minecraft oyunu ile benzerlik taşıyan çok farklı yönleri olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.

Temelde oyunumuz İngiltere’den yeni dünya olarak tabir edilen bir yere ulaşan fukara (bu biz oluyoruz.) gezginin zaman içerisinde kendini nasıl geliştirip nasıl yeni eşyalar almaya başladığını ve köy hatta imparatorluklar kurup büyüttüğünü gösteren bir oyun olmuş. Son derece eğlenceli bir oyun olmasının yanı sıra zaman içerisinde gelişme göstermesi bakımından da farklı bir oyun.

The Trail İnceleme

Öncelikle yalın ayak indiğimiz limanda bizi karşılıyorlar. Asistanımız sayesinde oyunun temel özelliklerini keşfetmeye başlıyoruz. Başlangıçta bir patika yol üzerinde yürürken temel malzemeleri bulmaya başlıyoruz. Bunlar arasında odun, deniz kabuğu, tavşan kürkü ve elma gibi temel malzemeleri bularak yolumuza devam ediyoruz.

Sponsorlu Reklamlar
   

The Trail İtemleri

Oyunda temel olarak minecraft ile benzerlik taşıyan bir item yapısı bulunuyor.  Hatta craft olarak kullanılan ürünlerin şeklinin bile minecrafttan ilham aldığını söylersek abartmış sayılmayız. Bunun dışında zaman içerisinde yol aldıkça yeni eşyalar alacak ve zenginleşeceğiz. Çok fazla bilgi sahibi değilim sadece oyunun başında olan biri olmama rağmen inceleme videolarını izlediğim zaman bu konuda fikir sahibi oluyorum.

Oyun da aynı minecraftta olduğu gibi üstümüzü başımızı giydirmekten yorgunluğumuzu elma ile atmaya kadar çok farklı noktalar bulunuyor. Doğada bulduğumuz eşyaları satarak para kazanıyor ve yeni eşyalar almak için bu paraları kullanıyoruz. Aynı zamanda the trail itemlerini kazanarak yeni eşyalar yapıp doğada yaşam mücadelesinde bunu kullanıyoruz. Söz gelimi balta yapıp ağaç kesiyor yada anladığım kadarıyla sapan yapıp hayvanları vuruyoruz. Bunları da ayrı ayrı kullanarak para kazanmaya başlıyoruz.

Daha sonrasında ise çeşitli dükkanlar kurabiliyor yada kurulmuş dükkanlar üzerinden alışverişimize devam edebiliyoruz. Oyun içerisinde bir sırt çantası büyüklüğünde yere depolama yapabildiğimiz için çoğunlukla depoladığımız ürünleri yeni eşyalar üretmekte kullanabiliyor yada bu ürünleri nakde çevirebiliyoruz. Oyunun ilerleyen dönemlerinde şehir kurmaktan tutunda yeni binalar üretmeye kadar çok farklı konu başlıklarında çalışıldığını da söyleyebiliriz.

Etiketler:

 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Öykü ERMAN dedi ki:

  Öncelikle Merhaba!
  Birkaç sorum olucak ben oyunu indirdim ve oynamaya başladım gördüm ki nal gibi bir item var o nasıl kazanılıyor? 2.si bir yerden sonra ticket istiyor 800 dü heralde onları nasıl kazanıcam? son olarak oyunu indirdikten sonra birkaç oyunun videosunu izledim videodaki oyuncu bir şehir kurmuştu köye benzer o nasıl oluyor?
  Cevaplarsanız sevinirim

  1. Oyleee dedi ki:

   Öykü doğada bulduğun itemleri mola verdiğin alanlarda satıyorsun. Mola alanına geldiğinde Go yazısıyla bi süre başlıyor. Go yazısına tıkladığında topladıklarını alana sürükleyerek satabilirsin.

Yorum Yaz